Bez VAT Z VAT

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Przeciągarki ręczne linowe

Przeciągarki ręczne linowe do przesuwania kilkutonowych ładunków

Przeciągarki ręczne linowe są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Te kompaktowe urządzenia ręczne nadają się nie tylko do podnoszenia i dźwigania, lecz także do opuszczania, napinania, rozciągania i mocowania ciężarów. Za ich pomocą można przenieść ładunki o znacznej wadze i dowolnych wymiarach. Co ważne, przeciągarka nie zajmuje wiele miejsca oraz nie potrzebuje dużej przestrzeni do pracy – dzięki tym cechom idealnie sprawdza się więc w ciasnych i wąskich przestrzeniach.

 

Przenoszenie ciężarów może odbywać się w pionie lub poziomie. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się niską wagą, przy jednoczesnej możliwości transportowania ładunków o masie przekraczającej kilka ton. Atutami przeciągarek ręcznych linowych są również: bezawaryjność, łatwa konserwacja oraz wygodna obsługa. Ponadto dzięki użyciu specjalnych przyrządów (np. wielokrążków stałych lub ruchomych) można nie tylko zwiększyć wydajność udźwigu, ale także wykorzystywać przeciągarki w niestandardowych sytuacjach.

Przykładowe zastosowania przeciągarek ręcznych linowych

Z usprawnienia pracy za pomocą przeciągarek linowych obsługiwanych ręcznie często korzystają m.in. pracownicy warsztatów samochodowych i hal magazynowych. Zakres zastosowania tych urządzeń jest jednak znacznie szerszy. Przeciągarki sprawdzają się też na budowach (np. do montowania szalunków), w transporcie morskim i lądowym (np. do załadunku towarów) czy podczas realizacji zakrojonych na szeroką skalę projektów inżynieryjnych (np. stawianie sieci elektrycznej). Poza tym mogą być kupowane na użytek prywatny, np. do bezpiecznego wycinania drzew w gospodarstwach rolnych.

 

Z przeciągarek ręcznych linowych można więc skorzystać zarówno w ekstremalnych sytuacjach, jak i w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Tego typu urządzenia nie potrzebują zewnętrznego źródła energii, w związku z czym stanowią alternatywę np. dla wciągarek elektrycznych.