BLOG

Cover Image

Jak działa podnośnik farmerski?

Podnośniki farmerskie to uniwersalne urządzenia, które sprawdzają się w wielu awaryjnych sytuacjach. Są stosowane m.in. przez fanów podróży off-road, osoby naprawiające pojazdy rolnicze, a także strażaków usuwających skutki wypadków komunikacyjnych. Tego typu podnośniki charakteryzują się nieskomplikowanym mechanizmem, dzięki któremu działają niezawodnie i który stanowi ich najważniejszy atut. A jednocześnie jest potwierdzeniem zasady, że często proste rozwiązania są najlepsze.

Więcej

Cover Image

Najlepsze lewarki do bagażnika samochodowego

Awaria samochodu to zawsze niemiłe zaskoczenie, które komplikuje plany i wiąże się z niespodziewanymi kosztami. Chociaż takich zdarzeń nie sposób przewidzieć, można spróbować się do nich na wszelki wypadek przygotować. Większość usterek musi być naprawiona przez profesjonalnego mechanika, jednak niektóre można usunąć samodzielnie, nawet będąc w trasie. Przykładem takiej awarii jest wymiana koła czy utknięcie auta w błocie. W tego typu sytuacjach poradzi sobie duża grupa kierowców, pod warunkiem, że będzie mieć dostęp do podstawowych narzędzi. Warto więc wyposażyć swój bagażnik w komplet niezbędnych akcesoriów, w tym zwłaszcza solidny lewarek samochodowy.

Więcej

Cover Image

Wybieramy lewarek do warsztatu samochodowego

Lewarek stanowi podstawowe narzędzie pracy w każdym warsztacie samochodowym. W związku z tym podczas wybierania tego typu sprzętu należy postawić wyłącznie na wytrzymałe modele, które pomogą efektywniej przeprowadzać wszystkie naprawy wymagające podniesienia samochodu. W przydomowym garażu sprawdzą się podstawowe rodzaje lewarków, lecz w warsztacie niezbędne są urządzenia przystosowane do intensywnej eksploatacji, a zarazem zaprojektowane w sposób gwarantujący pełne bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Więcej

Cover Image

Do czego służą platformy transportowe?

Przenoszenie ciężkich przedmiotów to podstawowa potrzeba w każdym warsztacie samochodowym, zakładzie produkcyjnym czy magazynie. Ułatwić to zadanie mogą różnego rodzaju urządzenia transportowe, których wybór jest tak szeroki, że łatwo można znaleźć model idealnie dopasowany do intensywności prac, a także typu przewożonych ładunków. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zastosowanie mobilnych platform, świetnie sprawdzających się również w wąskich przestrzeniach.

Więcej

Cover Image

Dźwignice do gospodarstw rolnych

Urządzenia dźwignicowe są wykorzystywane nie tylko w przedsiębiorstwach o profilu produkcyjnym, magazynowym czy logistycznym. Dźwignice przydają się także w gospodarstwach rolnych – szczególne zastosowanie w rolnictwie mają zwłaszcza różnego rodzaju wciągniki, ponadto w dużych gospodarstwach sprawdzają się wózki paletowe bądź specjalistyczne żurawie. Podpowiadamy, jakie prace można usprawnić dzięki dźwignicom.

Więcej

Cover Image

Urządzenia dźwignicowe do domowego garażu

Dla różnego rodzaju dźwignic można znaleźć zastosowanie nie tylko w magazynach czy przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale również w przydomowych garażach i warsztatach. Dzięki tego typu urządzeniom można łatwo wykonać drobne naprawy samochodu, dźwignice przydają się też osobom remontującym dom lub będącym dopiero w trakcie jego budowy. Jakie dźwignice warto więc mieć zawsze pod ręką?

Więcej