BLOG

Cover Image

Kiedy zawiesia liniowe, łańcuchowe i pasowe przestają nadawać się do eksploatacji?

Podnoszenie i transportowanie ładunków o różnych wielkościach i masie wiąże się z koniecznością wykorzystywania specjalistycznego sprzętu, który umożliwia bezpieczne i sprawne przeprowadzanie prac. Firmy, które się tym zajmują, muszą zaopatrzyć się między innymi w zawiesia liniowe, łańcuchowe czy pasowe. Podzespoły powinny się cechować trwałością, elastycznością i lekkością i w zależności od potrzeb mogą być stosowane do podnoszenia, obwiązywania oraz podtrzymywania ciężkich towarów. Jednak z uwagi na to, że ulegają intensywnej eksploatacji, co jakiś czas wymagają wymiany. Kiedy należy przestać ich używać?

Więcej

Cover Image

Organizacja transportu bliskiego w chłodni

Jednym z pojęć znanych przedsiębiorcom zajmującym się magazynowaniem różnego rodzaju ładunków jest transport bliski, zwany również transportem wewnętrznym. Taki rodzaj przewożenia towarów charakteryzuje się ograniczonym zasięgiem i najczęściej jest przeprowadzany za pomocą dźwignic i podnośników. Organizując go, trzeba kierować się różnymi wytycznymi w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Na szczególną uwagę zasługuje organizacja transportu bliskiego w chłodni. Co należy wiedzieć na jej temat?

Więcej

Cover Image

W jaki sposób poprawić zasady transportu bliskiego, by ograniczyć ryzyko wypadków na magazynie?

Praca w magazynie wiąże się przede wszystkim z transportowaniem różnego rodzaju ładunków przy użyciu specjalistycznych pojazdów i urządzeń. Osoby, które wykonują takie obowiązki, muszą wcześniej uzyskać odpowiednie uprawnienia, a pracodawca ma obowiązek przeprowadzania szkoleń i dbania o stan techniczny wykorzystywanych sprzętów. Jednak mimo to czasami zdarza się tak, że w magazynach dochodzi do wypadków. Przyczynami takiego zjawiska są między innymi błędy ludzkie. O co należy zadbać i co poprawić, aby ograniczyć ryzyko wypadków podczas transportu bliskiego?

Więcej

Cover Image

Jak dbać o dobry stan techniczny zawiesi i ich osprzętu?

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez wykorzystania specjalnych pojazdów i urządzeń. Mowa tutaj na przykład o żurawiach dźwigowych, suwnicach do zawieszania czy cięgnikach. Aby wspomniane maszyny działały poprawnie, muszą być wyposażone w elementy, które zapewnią wygodną i bezpieczną pracę. Mowa tutaj na przykład o zawiesiach pasowych, które służą do zawieszania, obwiązywania albo podtrzymywania podnoszonego ładunku. Jak dbać o ich stan techniczny, aby zapewniały sprawną pracę i nie powodowały zagrożenia?

Więcej

Cover Image

Jakie wyróżniamy rodzaje osprzętu do zawiesi pasowych i łańcuchów?

Firmy, które zajmują się podnoszeniem i transportowaniem ładunków, muszą zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenia i akcesoria, które umożliwią bezpieczne i sprawne przeprowadzanie takich prac. Mowa tutaj na przykład o zawiesiach pasowych czy łańcuchach, które są niezbędnym elementem wyposażenia takich urządzeń jak żurawie, suwnice czy cięgniki. Wspomniane mocowania są stosowane przede wszystkim w ramach logistyki morskiej i drogowej. Jednak aby działały poprawnie, niezbędny jest też osprzęt do zawiesi pasowych i łańcuchów. Jakie elementy do nich zaliczamy?

Więcej

Cover Image

W jakich sytuacjach warto rozważyć leasing urządzeń do magazynu lub warsztatu?

Funkcjonowanie magazynów i warsztatów jest uzależnione nie tylko od tego, czy pracodawca zatrudnia doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, ale również od wyposażenia, które znajduje się w takich obiektach, mowa tutaj o różnego rodzaju specjalistycznych urządzeniach, które umożliwiają sprawne przeprowadzanie prac. Należy jednak pamiętać, że żurawie warsztatowe, podnośniki koszowe i inne sprzęty nie są najtańsze, dlatego znacząco obciążają budżet firmy. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na leasing takich urządzeń. Kiedy to się opłaca?

Więcej