BLOG

Cover Image

Jak zapobiegać najczęstszym usterkom występującym w wózkach paletowych?

Wózki paletowe to popularne urządzenia, które świetnie sprawdzają się we wszelkich pracach logistyczno-załadunkowych. Ich obecność nie dziwi więc w magazynach, warsztatach samochodowych lub halach produkcyjnych. Paleciaki rzadko ulegają awariom, a jeśli usterka jednak wystąpi, zazwyczaj jej usunięcie nie jest kłopotliwe. Mimo wszystko warto regularnie dbać o wózek paletowy – odrobina zaangażowania wystarczy, by ryzyko napraw zostało znacząco zredukowane.

Więcej

Cover Image

Jakie elementy w wózkach paletowych psują się najczęściej?

Konstrukcja wózków paletowych nie należy do skomplikowanych – proste mechanizmy i niewielka liczba części sprawia, że tego typu urządzenia uważane są za długowieczne i bezawaryjne. Mimo to czasami może dojść do usterki, która spowolni lub nawet uniemożliwi efektywną realizację zadań logistyczno-przeładunkowych.

Więcej

Cover Image

Jaki wózek platformowy do 300 kg wybrać?

Wózek platformowy doskonale sprawdza się w warsztatach samochodowych, sklepach, zakładach produkcyjnych oraz niewielkich centrach przeładunkowych. Jego możliwości są znacznie skromniejsze niż klasycznych wózków paletowych (np. elektrycznych lub masztowych), ale też w przypadku transportowania niezbyt ciężkich ładunków, a więc takich, których waga nie przekracza 300 kg, nie ma potrzeby inwestowania w zaawansowane maszyny. Dobrze dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa wózek platformowy usprawni realizację zadań logistycznych i odciąży pracowników. Na jaki model warto się zdecydować?

Więcej

Cover Image

Najlepszy wózek platformowy do przewożenia małych elementów

Do przewożenia palet i dużych kartonów świetnie nadają się różnego rodzaju wózki widłowe i paletowe. Dla osób chcących usprawnić zadania przeładunkowe związane z drobnicą lepszym wyborem są jednak funkcjonalne, mobilne platformy. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem takiego wózka, by rzeczywiście przełożył się na zwiększenie efektywności pracy.

Więcej

Cover Image

Jak działają i gdzie najlepiej się sprawdzą ręczne wózki paletowe?

Wózki paletowe ręczne to uniwersalne urządzenia, które w znaczący sposób usprawniają wszelkie prace o charakterze magazynowym, produkcyjnym czy przeładunkowym. Dużym atutem tego typu wózków jest prosta, ale wytrzymała konstrukcja – dzięki zastosowaniu nieskomplikowanych mechanizmów takie paleciaki rzadko ulegają awariom, a ich konserwacja nie sprawia większych trudności. Ręczne wózki paletowe mogą więc być z powodzeniem eksploatowane przez długi czas, co stanowi jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, że warto w nie zainwestować.

Więcej

Cover Image

W jaki sposób można zwiększyć funkcjonalność wciągarki?

Wciągarki są niezbędne wszędzie tam, gdzie występuje konieczność podnoszenia ciężkich ładunków, czyli np. w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych, magazynach lub halach przeładunkowych. Tego typu dźwignice doskonale sprawdzają się również w przydomowych garażach.

Więcej