BLOG

Cover Image

Stoły podnośne w pracach warsztatowych

Stoły podnośne wykorzystywane w warsztatach posiadają szereg charakterystycznych cech - zastosowane w nich komponenty umożliwiają m.in. regulację wysokości czy unieruchamianie określonych przedmiotów i materiałów.

Więcej

Cover Image

Do czego służą podnośniki hydrauliczne?

Podnośniki hydrauliczne to urządzenia, które działają na zasadzie prasy hydraulicznej. Dzięki ich zastosowaniu podnoszenie ciężkich przedmiotów, których nie bylibyśmy w stanie podnieść siłą własnych mięśni, staje się możliwe, a nawet niezwykle łatwe. Ze względu na szeroki zakres zastosowania są wykorzystywane w bardzo wielu branżach. 

Więcej

Cover Image

Rodzaje wózków paletowych

Wózki paletowe to w dzisiejszych czasach niemal podstawowe wyposażenie każdej hurtowni, magazynu, centrum logistycznego, zakładu produkcyjnego, centrum handlowego czy supermarketu. Bez nich szybki i sprawny transport wewnętrzny ładunków na paletach nie byłby możliwy. Są wykorzystywane do prac związanych z przyjmowaniem towaru, jego składowaniem oraz rozładunkiem i załadunkiem. 

Więcej

Cover Image

Jak działają wciągarki linowe?

Wciągarki linowe to urządzenia, służące do podnoszenia ładunków o różnych gabarytach i różnym ciężarze. Mogą pracować nawet w bardzo trudnych warunkach, podczas prowadzenia prac budowlanych lub w warsztatach samochodowych.

Więcej

Cover Image

Przemysłowe zastosowanie wag elektronicznych

Wagi towarzyszą nam od czasów starożytnych. Te praktyczne urządzenia służą nam do precyzyjnego oznaczania wagi różnych przedmiotów. Pierwszymi wagami były mechanizmy szalkowe, w późniejszych czasach wynaleziono wagi dźwigniowe, sprężynowe, elektryczne oraz elektroniczne. Symboliczne znaczenie przypisywane im od najdawniejszych czasów jest aktualne także i dzisiaj – wagi są metaforą bezstronności w osądach oraz wagi grzechów popełnionych przez winnego. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej współczesnym wagom elektronicznym oraz ich zastosowaniom.

Więcej

Cover Image

Charakterystyka żurawi warsztatowych

Żurawie warsztatowe to funkcjonalne i przydatne w każdym warsztacie urządzenia działające na zasadzie dźwigu. Są powszechnie stosowane w profesjonalnych warsztatach samochodowych, magazynach, na placach budowy oraz w zakładach produkcyjnych o różnym spektrum działalności. Żurawie zapewniają łatwy i sprawny transport dużych elementów, z którymi trudno byłoby sobie poradzić ręcznie. Używa się ich do podnoszenia, transportowania ciężkich przedmiotów oraz rozładunku.

Więcej