BLOG

Cover Image

2 podstawowe rodzaje ręcznych wózków transportowych: paletowe i platformowe

Ręczne wózki transportowe są szeroko wykorzystywane w wielu różnych przedsiębiorstwach, zwłaszcza o charakterze magazynowym czy produkcyjnym. Tego typu urządzenia w wymierny sposób usprawniają również pracę sklepów i warsztatów samochodowych. Do realizacji zadań o niewielkiej intensywności doskonale nadają się zarówno wózki ręczne z funkcjonalną platformą, jak i z widłami umożliwiającymi wygodne transportowanie palet.

Więcej

Cover Image

Główne różnice między wózkami widłowymi a paletowymi

Wózki transportowe stosowane w magazynach, na budowach czy w centrach logistycznych w wymierny sposób usprawniają wszelkie prace przeładunkowe. Wybór urządzeń jest tak duży, że zawsze można znaleźć model idealnie dopasowany zarówno do planowanej intensywności eksploatacji, jak i konkretnego charakteru prac. Bardzo dużą popularnością cieszą się wózki widłowe, nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają też wózki paletowe. Wyjaśniamy, czym różnią się te dwa rodzaje urządzeń.

Więcej

Cover Image

Jakich napraw sprzętu i narzędzi nie można wykonać w ramach gwarancji producenta?

Chociaż takie urządzenia jak np. wózki paletowe, wciągarki czy podnośniki uchodzą za długowieczne i bezawaryjne, czasami również przestają prawidłowo działać. Jeśli do awarii dojdzie w trakcie trwania okresu gwarancyjnego, producent jest zobowiązany do przyjrzenia się zgłoszonemu przez klienta problemowi, a następnie zaproponowania najlepszego w danej sytuacji rozwiązania (np. usunięcia usterki, wymiany towaru). Przy czym należy pamiętać, że nie zawsze naprawa w ramach gwarancji jest możliwa.

Więcej

Cover Image

Jakie ładunki można zabezpieczyć za pomocą zawiesi pasowych?

Zawiesia pasowe to uniwersalne, wytrzymałe i łatwo dostępne zabezpieczenia transportowe. Dzięki tego typu mocowaniom można szybko i solidnie ochronić ładunek przed uszkodzeniem podczas przewożenia. Poza tym odpowiednie zabezpieczenie towaru jest niezbędne do tego, by zminimalizować ryzyko poważnych wypadków, na które są narażeni kierowcy i inni pracownicy firm logistycznych. Zawiesia muszą więc prezentować doskonałą jakość, a ponadto zawsze należy je starannie dopasować do rodzaju ładunku.

Więcej

Cover Image

Czy łańcuchami można zabezpieczyć każdy rodzaj ładunku?

Staranne zabezpieczenie ładunków ma fundamentalne znaczenie podczas każdego transportu. Wszystkie przewożone przedmioty (niezależnie od wagi i rozmiaru) zawsze muszą być solidnie przymocowane do pojazdu – wyłącznie w taki sposób można zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i osobom postronnym. Do zabezpieczania ładunków nadają się nie tylko zawiesia pasowe, ale też metalowe łańcuchy.

Więcej

Cover Image

Gdzie najlepiej kupować części zamienne do wózków paletowych?

Chociaż wózki paletowe cieszą się opinią urządzeń bezawaryjnych i długowiecznych, trzeba regularnie kontrolować ich stan i na bieżąco usuwać wszelkie usterki. Ważne, by wszystkie naprawy były przeprowadzane przez osoby posiadające odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, ponadto dużą wagę należy przywiązać do wyboru części zamiennych. Każdy komponent powinien wyróżniać się doskonałą jakością – w kwestii bezpieczeństwa nie można pozwolić sobie na oszczędności.

Więcej