BLOG

Cover Image

Garść przydatnych informacji o prasie hydraulicznej

Prasy hydrauliczne są niezbędne wszędzie tam, gdzie jednym z etapów pracy jest obróbka materiału, w tym np. surowców wtórnych, tworzyw sztucznych, żywności. Przede wszystkim jednak takie urządzenia doskonale radzą sobie z cięciem, kształtowaniem i prostowaniem metalu. Dla osób rozglądających się za pierwszą prasą np. do warsztatu lub do użytku amatorskiego przygotowaliśmy na temat tych urządzeń kilka podstawowych informacji, z którymi dobrze jest zapoznać się jeszcze przed zakupem.

Więcej

Cover Image

Jaki agregat prądotwórczy jest wystarczający na potrzeby domowe?

Agregat prądotwórczy nie jest niezbędnym sprzętem domowym, ale na pewno będzie przydatny w wielu sytuacjach. Awarie prądu są nieuniknione, warto więc wcześniej przygotować się na ewentualność ich wystąpienia i odpowiednio zadbać o urządzenia AGD oraz RTV. Podpowiadamy, jaki agregat będzie odpowiedni do domu jednorodzinnego.

Więcej

Cover Image

Czy agregat prądotwórczy jest niezbędny na budowie domu?

Na każdej budowie codziennie używane są różnego rodzaju elektronarzędzia i ciężkie maszyny, które wymagają podłączenia do prądu. Zasilanie na działce można zorganizować na dwa sposoby: poprzez tymczasowe przyłącze budowlane lub zakup generatora prądotwórczego. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na inwestycję w agregat.

Więcej

Cover Image

Jaka betoniarka będzie najlepsza do budowy domu?

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez betoniarki. Tego typu urządzenie jest niezastąpione nie tylko podczas realizacji zakrojonych na szeroką skalę projektów deweloperskich, lecz również budowy domu jednorodzinnego. Należy jednak dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu – urządzenie musi być funkcjonalne, ale to nie znaczy, że trzeba za nie przepłacać.

Więcej

Cover Image

Jakie zabezpieczenie ładunku zastosować, by nie uszkodzić powierzchni towaru?

Zawsze trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas podróży lub prac przeładunkowych. Co ważne, właściwie dobrane i zamontowane mocowanie nie powinno uszkodzić (zarysować, przedziurawić, wygiąć) powierzchni towaru. Zarówno w dużych firmach, jak i podczas organizacji sporadycznego transportu na własną rękę zastosowanie mają zawiesia stalowe i pasowe. Wyjaśniamy, na które lepiej się zdecydować, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom postronnym oraz nie uszkodzić ładunku.

Więcej

Cover Image

Jakie uprawnienia powinien posiadać operator wózka peletowego?

Z wózków paletowych często korzystają pracownicy sklepów, magazynów, warsztatów samochodowych lub zakładów produkcyjnych. Tego typu urządzenia są bardzo popularne, ponieważ wyróżniają się prostą konstrukcją, a jednocześnie w wymierny sposób ułatwiają przewożenie i składowanie ładunków. Ważną zaletą paleciaków jest również to, że do ich obsługi w większości przypadków nie są wymagane dodatkowe uprawnienia.

Więcej