BLOG

Cover Image

Najczęstsze usterki występujące w lewarkach samochodowych

Lewarki samochodowe są nieocenioną pomocą zarówno podczas napraw warsztatowych, jak i w razie awarii w terenie. Miejsce dla niewielkiego podnośnika warto wygospodarować więc nie tylko w garażu, ale także w bagażniku. Lewarki pomagają w usuwaniu awarii, jednak same również czasami mogą przestać prawidłowo działać. Na szczęście w większości przypadków wystarczy wykonać proste prace konserwacyjne, by urządzenie powróciło do pełnej sprawności.

Więcej

Cover Image

Co to jest i do czego służy podnośnik Toe Jack?

Toe jack to rodzaj podnośnika hydraulicznego, wyróżniającego się dużym udźwigiem oraz dwoma punktami podnoszenia. Tego typu podnośniki zarówno pod względem konstrukcji, jak i sposobu działania przypominają podnośniki butelkowe, różnią się jednak od nich zakresem stosowania i elementem służącym do podnoszenia ładunków. Wyjaśniamy, do realizacji jakich zadań przeznaczony jest toe jack i o czym trzeba pamiętać podczas jego obsługi.

Więcej

Cover Image

Gdzie podkładać lewarek typu żaba?

Lewarki typu żaba przydają się w wielu awaryjnych sytuacjach – są niezastąpione, jeśli trzeba wykonać drobne naprawy garażowe albo w trasie wymienić koło, ponadto tego typu urządzenia znalazły zastosowanie również w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Obsługa podnośników nie sprawia problemów doświadczonym mechanikom, jednak amatorom może przysporzyć trudności. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest upewnienie się, czy podnośnik został właściwie podłożony.

Więcej

Cover Image

Jaki lewarek wybrać do naprawy maszyn rolniczych?

Do usuwania usterek w maszynach rolniczych potrzebne są specjalne narzędzia, chociaż niektóre problemy można rozwiązać samodzielnie. Do prostych napraw oraz doraźnego wyciągania maszyn zakopanych w błocie czy śniegu wystarczy solidny podnośnik, który poradzi sobie z wysokim podwoziem, a jednocześnie nie będzie potrzebował zewnętrznego źródła zasilania i dzięki temu świetnie spisze się w ekstremalnych warunkach. Wyjaśniamy, na jaki lewarek najlepiej postawić.

Więcej

Cover Image

Jak działa podnośnik farmerski?

Podnośniki farmerskie to uniwersalne urządzenia, które sprawdzają się w wielu awaryjnych sytuacjach. Są stosowane m.in. przez fanów podróży off-road, osoby naprawiające pojazdy rolnicze, a także strażaków usuwających skutki wypadków komunikacyjnych. Tego typu podnośniki charakteryzują się nieskomplikowanym mechanizmem, dzięki któremu działają niezawodnie i który stanowi ich najważniejszy atut. A jednocześnie jest potwierdzeniem zasady, że często proste rozwiązania są najlepsze.

Więcej

Cover Image

Najlepsze lewarki do bagażnika samochodowego

Awaria samochodu to zawsze niemiłe zaskoczenie, które komplikuje plany i wiąże się z niespodziewanymi kosztami. Chociaż takich zdarzeń nie sposób przewidzieć, można spróbować się do nich na wszelki wypadek przygotować. Większość usterek musi być naprawiona przez profesjonalnego mechanika, jednak niektóre można usunąć samodzielnie, nawet będąc w trasie. Przykładem takiej awarii jest wymiana koła czy utknięcie auta w błocie. W tego typu sytuacjach poradzi sobie duża grupa kierowców, pod warunkiem, że będzie mieć dostęp do podstawowych narzędzi. Warto więc wyposażyć swój bagażnik w komplet niezbędnych akcesoriów, w tym zwłaszcza solidny lewarek samochodowy.

Więcej