Facebook Pixel

Jest 127 produktów.

Pokazano 1-20 z 127 pozycji

Aktywne filtry

Wózki paletowe

Wózki paletowe, nazywane też podnośnikami paletowymi, to urządzenia znacząco ułatwiające przewożenie i składowanie ładunków. W związku z tym stanowią ważne wyposażenie zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, centrów logistycznych, a także hipermarketów i warsztatów samochodowych. Ponadto ze względu na swój niewielki rozmiar świetnie sprawdzają się również w mniejszych sklepach.

Atuty wózków paletowych

Za najważniejsze zalety tego typu sprzętu można uznać m.in.:

  • niezawodność i komfort pracy,
  • łatwość w użytkowaniu,
  • szybkie przewożenie towarów,
  • lepsze zabezpieczenie ładunku na palecie przed uszkodzeniem,
  • bardziej efektywną pracę.

Do obsługi podnośnikowych paletowych wystarczy jeden pracownik, a bezpieczeństwo ich codziennego stosowania jest gwarantowane przez szereg certyfikatów, potwierdzających zgodność z aktualnymi wymogami technicznymi. Wykorzystywanie wózków paletowych wpływa pozytywnie na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz minimalizuje ryzyko urazów, mogących wyniknąć z dźwigania ciężkich ładunków.

Rodzaje i parametry wózków paletowych

W naszej ofercie znajdują się nowoczesne i wydajne wózki paletowe uwzględniające szeroki przekrój potrzeb klientów. W asortymencie posiadamy wózki ręczne i elektryczne, klienci mogą również wybierać spośród wózków unoszących (umożliwiających podniesienie ładunku na wysokość kilkudziesięciu centymetrów) i podnośnikowych (podnoszących palety na kilka metrów). Obsługa zarówno modeli ręcznych, jak i elektrycznych nie wymaga wysiłku i można ją powierzyć każdej pełnoletniej osobie. Pracownik odpowiadający za transport towarów z użyciem paleciaków niskiego podnoszenia nie musi starać się o żadne uprawnienia.

Paleciaki elektryczne

Paleciaki elektryczne są doskonałą propozycją dla magazynów i zakładów pracy. Eliminują do minimum potrzebę wkładu fizycznego ludzi, co przyspiesza realizację zadań i zwiększa bezpieczeństwo pracowników podczas ich wykonywania. Paleciaki elektryczne nie tylko pozwalają na podniesienie ciężkiego ładunku, ale także umożliwiają jego przewiezienie. Oferowane przez nas paleciaki elektryczne doskonale sprawdzają się w każdych warunkach - w miejscach, w których podnoszenie i przewożenie ciężkich ładunków jest codzienną czynnością. Zastosowanie ich przyspiesza pracę firmy, a co za tym idzie, wpływa również na jej wydajność i konkurencyjność rynkową.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi urządzeniami usprawniającymi prace przeładunkowe, np. wózkami platformowymi. Tego typu wózki – w przeciwieństwie do paleciaków – nadają się do przewożenia różnego rodzaju ładunków (nie tylko palet), jednak nie są przeznaczone do intensywnej eksploatacji, ponieważ ich udźwig wynosi do 300 kg. Dla porównania wózki paletowe mogą podnieść ładunek o wadze nawet 1500 kg.