Bez VAT Z VAT

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Uchwyty do blach w pionie

Uchwyty do blach w pionie to niezbędne narzędzia, które znacznie ułatwiają proces przenoszenia i obróbki blach stalowych. Dzięki nim możliwe jest szybkie i bezpieczne przenoszenie elementów o dużych gabarytach oraz ciężarach, co przekłada się na wyższą efektywność pracy oraz zadowolenie pracowników.

Uchwyty te charakteryzują się solidną i wytrzymałą konstrukcją, która pozwala na długotrwałe użytkowanie bez ryzyka uszkodzeń. Są wykonane z wysokiej jakości stali, co gwarantuje ich odporność na korozję oraz działanie sił mechanicznych. Ich budowa opiera się na zasadzie samoczynnego zaciskania, co oznacza, że im większy ciężar podnoszonego elementu, tym mocniejsze jest dociskanie chwytaka do blachy.

W naszej ofercie znajdziesz także uchwyty klamrowe, magnetyczne oraz uchwyty do blach w poziomie.

Zalety chwytaków mechanicznych typu DHQL, DSQA

Stosowanie wspomnianych chwytaków niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala na znaczne przyspieszenie procesów przenoszenia i obróbki blach stalowych, co przekłada się na wyższą efektywność pracy.

Chwytaki mechaniczne są wyposażone w specjalne zabezpieczenia, np. specjalne zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem, które minimalizują ryzyko wypadków oraz uszkodzeń materiału.

Kolejną zaletą jest ich uniwersalność. Możliwość regulacji szerokości szczęk oraz ergonomiczne uchwyty sprawiają, że są one kompatybilne z różnymi rodzajami blach oraz innymi elementami o dużych gabarytach. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić na zakupie dodatkowych narzędzi oraz przyspieszyć proces adaptacji pracowników do nowych zadań.

Chwytaki mechaniczne pionowe do blach typu DHQL i DSQA

Chwytaki mechaniczne pionowe do blachy typów: DHQL, DSQA

 

Chwytaki mechaniczne typu DHQL, DSQA wykorzystywane są do podnoszenia i przemieszczania blachy w pozycji pionowej. Chwytaki DCQL posiadają dwa stopnie swobody (lewo-prawo), typ DSQA ma cztery stopnie swobody (prawo-lewo, naprzód-do tyłu), co nadaje mu więcej uniwersalności (czasami stosowany jest do przemieszczania blachy w pozycji poziomej). Chwytaki mechaniczne typów DHQL, DSQA spełniają wymagania jakościowe zawarte w Dyrektywie 2006/42/WE w odniesieniu do Machinery Factsheet for Machinery i posiadają certyfikat CE.

Model  Udźwig, t Grubość blachy,mm Masa, kg
DHQL    1,0 0-20 4,9
DHQL    2,0 0-25 5,6
DHQL    3,2 0-35 10,3
Uchwyty do blach w pionie – chwytaki mechaniczne typu DHQL, DSQA