Charakterystyka żurawi warsztatowych
Żurawie warsztatowe to funkcjonalne i przydatne w każdym warsztacie urządzenia działające na zasadzie dźwigu. Są powszechnie stosowane w profesjonalnych warsztatach samochodowych, magazynach, na placach budowy oraz w zakładach produkcyjnych o różnym spektrum działalności. Żurawie zapewniają łatwy i sprawny transport dużych elementów, z którymi trudno byłoby sobie poradzić ręcznie. Używa się ich do podnoszenia, transportowania ciężkich przedmiotów oraz rozładunku.
Rodzaje żurawi warsztatowych:
• Żurawie hydrauliczne – to żurawie warsztatowe stacjonarne charakteryzujące się solidną konstrukcją. Są idealnym rozwiązaniem do podnoszenia silników pojazdów albo do transportowania dużych i ciężkich ładunków w warsztatach samochodowych. Przydają się przy realizowaniu napraw różnego rodzaju. Są to urządzenia niezwykle trwałe, wykonane z najlepszej stali. Składają się z ramienia, które jest zakończone łańcuchem i hakiem.
• Żurawie „mini” – są to żurawie zaprojektowane do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków w ograniczonych przestrzeniach oraz w ciężko dostępnych miejscach. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami i lekką konstrukcją, dzięki czemu są to idealne urządzenie przenośne. Mogą służyć np. do przenoszenia konstrukcji stalowych i materiałów budowlanych.
Zalety stosowania żurawi warsztatowych
Żurawie warsztatowe są to stacjonarne urządzenia, które działają na zasadzie dźwigu. Są wykorzystywane w różnych zakładach przemysłowych i samochodowych. Można je stosować do transportu dużych i ciężkich elementów, ale mogą być wykorzystywane także jako zamiennik dla urządzeń takich jak: suwnice, wciągarki czy wózki widłowe.
Mają wiele zalet, ale najważniejsza jest ich szeroka funkcjonalność, którą zawdzięczają swojej konstrukcji. Są to urządzenia niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i wydajne. Usprawniają i przyspieszają pracę, a także gwarantują jej większe bezpieczeństwo. Są niezawodne i stabilne, niewiele ważą i mogą podnosić na wysokość do 2 metrów ładunki o wadze dochodzącej nawet do 3 ton.