Stoły podnośne w pracach warsztatowych
Stoły podnośne wykorzystywane w warsztatach posiadają szereg charakterystycznych cech - zastosowane w nich komponenty umożliwiają m.in. regulację wysokości czy unieruchamianie określonych przedmiotów i materiałów.
Zastosowanie stołów podnośnych
Cykliczne procesy podnoszenia i opuszczania ładunków w procesach produkcyjnych wymagają stosowania stołów podnośnych. Te ostatnie stanowią nieocenioną pomoc zarówno w warsztatach, jak i halach magazynowych, w których ze względu na swoją uniwersalność mogą pełnić zróżnicowane funkcje.
Wykorzystanie tego typu urządzeń w pracach warsztatowych stanowi przede wszystkim formę ochrony dla pleców i stóp pracowników, niwelując ryzyko przeciążenia lub przygniecenia ładunkiem. Stoły podnośne to nieocenione narzędzie podczas pracy z ciężkimi obiektami, których samodzielny transport przez ludzi jest niemożliwy lub niezgodny z przepisami BHP. Ponadto umożliwiają one precyzyjną kontrolę wysokości, a także sprawne pozycjonowanie ładunku lub przedmiotu stanowiącego obiekt działań pracownika.
Rozróżniamy szereg podtypów stołów podnośnych, spośród których każdy przeznaczony jest do innego rodzaju działań. Wśród nich wymienić można m.in.:
- stoły podnośne przechylne - to właśnie one najczęściej wykorzystywane są w warsztatach. Wynika to z konieczności usuwania przedmiotów z wysokich pojemników,
- stoły podnośne nożycowe - uniwersalne i efektywne, doskonale sprawdzają się m.in. w warsztatach samochodowych, a także innych miejscach, w których konieczne jest podnoszenie gabarytów,
- stoły podnośne płaskie - muszą być ładowane z wykorzystaniem wózka widłowego,
- stoły podnośne kompaktowe - wyższe i szersze, niż ma to miejsce w przypadku stołów płaskich. W ich konstrukcji wykorzystuje się napęd hydrauliczny.
Oferowane przez nas stoły podnośne posiadają moduł jezdny, dzięki któremu możliwe jest szybkie i sprawne przemieszczanie przedmiotów. Oprócz tego wyposażone są w ergonomiczny uchwyt zwiększający komfort pracy. Wśród naszych modeli znajdą Państwo takie o udźwigu pomiędzy 300 a 800 kg, przy czym ich maksymalna wysokość może sięgać nawet 900 m.