Bez VAT Z VAT

Jakie podnośniki wykorzystuje się w kolejnictwie?

pociąg towarowy

Kolejnictwo to pojęcie dość szerokie, które obejmuje nie tylko służby związane z pracą kolei, ale także zakłady produkcyjne. Jak można się domyślić, sprzęt wykorzystywany w takich miejscach jest dość specyficzny. Zestawy trakcyjne i ich poszczególne elementy są bardzo ciężkie, dlatego do ich przenoszenia wykorzystuje się podnośniki kolejowe. Co to takiego? Otóż są to specjalistyczne rodzaje urządzeń dźwignicowych, które na tle innego sprzętu z tej grupy wyróżniają się solidną konstrukcją i łatwością obsługi. Służą przenoszeniu i przesuwaniu bardzo ciężkiego ładunku, a wszystko to przy użyciu minimalnej siły.

Podnośniki kolejowe są urządzeniami, które wykorzystuje się do podnoszenia i obniżania wagonów kolejowych, lokomotyw oraz innych ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny i sprzęt. Są one szeroko stosowane w przemyśle kolejowym, a także w innych branżach, takich jak przemysł stoczniowy, budowlany i transportowy. Wyróżniamy różnego rodzaju urządzenia dźwignicowe tego typu, z czego najpopularniejsze to podnośniki kolejowe korbowe. Przydają się w trakcie napraw kolejowych i nie tylko. Mają udźwig od 1,5 do 25 ton, co czyni z nich sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu.

Wymagania stawiane podnośnikom korbowym

Nowoczesne podnośniki kolejowe korbowe torowe muszą doskonale sprawdzać się w trudnych i wymagających warunkach. Zwykle ważą od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów, a przy tym są w stanie przenosić ładunku przekraczające masę 20 ton. W związku z tym często wykorzystywane są w pracy w terenie. Podnośniki korbowe nie potrzebują źródła zasilania, ponieważ są w pełni obsługiwane ręcznie. Oprócz tego do dźwigania nie jest konieczny pełen obrót mechanizmu. Aby zapewnić bezpieczną pracę operatora muszą posiadać zapadki zabezpieczające, które pomagają kontrolować opuszczanie.

Wróć do bloga


Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 26 sekund?
Tak
W czym możemy pomóc?
Livechat
Zamknij
Porozmawiaj z nami
czater.pl